44 Wschodnioeuropejski Letni Obóz Karate Kyokushin

W dniach 20 – 23 lipca 2017 na obiektach AWF w Krakowie odbył się 44 Wschodnioeuropejski Letni Obóz Karate Kyokushin z udziałem 316 karateków, głównie posiadaczy czarnych i brązowych pasów z Białorusi, Czech, Irlandii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Ukrainy, Węgier i Polski. Nie zabrakło też akcentu lądeckiego 🙂

Obóz Karate Kraków

Głównymi prowadzącymi treningi byli Prezydent European Kyokushin Federation – shihan Antonio Pinero (8 Dan) z Hiszpanii oraz shihan Lesław Samitowski (6 Dan) z USA. Wieczorne treningi prowadził również shihan Anatolij Fesenko (6 Dan) z Rosji. W ramach obozu odbywały się również treningi wprowadzające do walki według przepisów WKF (karate olimpijskie), które prowadził shihan Wacław Antoniak. Program obozu obejmował treningi 4 razy dziennie, które były ukierunkowane na unifikację standardów i techniki Karate Kyokushin oraz wykorzystania jej w walce. Podczas obozu odbył się egzamin na wyższe stopnie uczniowskie „Kyu” oraz na stopnie mistrzowskie „Dan”.
W ostatnim dniu obozu odbył się dwugodzinny test kumite (walki), wręczono certyfikaty potwierdzające pomyślne przejście egzaminu oraz licencje sędziom międzynarodowym. Każdy z uczestników otrzymał też kalendarz oraz pamiątkowy breloczek.