ABC


Programy stypendialne

Za sukcesy sportowe zdolnym uczniom burmistrzowie Stronia-Śląskiego oraz Lądka-Zdroju dwa razy do roku przyznają stypendia. Są one przyznawane osobno za I i II półrocze w danym roku szkolnym. Nasi adepci regularnie kwalifikują się do korzystania z tego wsparcia.

O stypendia sportowe uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą się również ubiegać u starosty kłodzkiego. Stypendia rozdawane są raz w roku a termin składania wniosków to 30 czerwca. Więcej o programie Discipulus Exemplorum.

Za miejsca od 1. do 4. zdobyte w zawodach na szczeblu regionu lub województwa o charakterze mistrzowskim oraz w zawodach rangi Mistrzostw Polski a także za miejsca od 1. do 10. zdobyte w Mistrzostwach Świata lub Europy u burmistrz Lądka-Zdroju można się ubiegać o dodatkowe roczne stypendia w wysokości 200zł.

Tereny gmin Lądek i Stronie objęte są działaniem Lokalnego Funduszu Masywu Śnieżnika, który prowadzi program stypendialny Z Rączki Do Rączki dla uzdolnionej uczącej się młodzieży do 25 roku życia. Tu oprócz wyników liczą są też dochody. Wnioski składa się na początku wakacji.Gdzie kupić kimono?

Kimono należy zakupić we własnym zakresie. Rozumiemy, że każdy ma inne oczekiwania co do jakości i ceny dlatego trudno nam pośredniczyć.
Ważne jest aby było to kimono (karategi) do karate. Stroje do innych sztuk walki są szyte w zupełnie inny sposób. W karategach typowych do stylu kyokushin nogawki całkowicie zakrywają kostkę, a rękawy mają długość ok 3/4. Druga ważna rzecz to kimono powinno mieć na bluzie na piersi znaczek kyokushin jak na ilustracji poniżej. Jeśli takiego znaczka nie ma, należy go dokupić i doszyć.
karate-gi
Karategi różnią się grubością tkaniny. Dla początkującego adepta w zupełności wystarczą cieńsze typu „student”, zwykle grubości 10oz. Grubsze typu „master” przeznaczone są dla zawodników oraz starszych rangą.

Dla przykładu dobre karategi do kyokushin możemy polecić te firmy Chikara/Bushi dostępne na stronie dobrekimona.pl, samuraj.net lub madake.pl oraz we wrocławskim sklepie Gladiator. Dobre kimona do kyokushin szyje również Porida, Dragon, Litwin, Ósemka(szyje też na indywidualne zamówienie).

Najtańszym rozwiązaniem jest zakup karategi z Decathlonu, przesyłka jest darmowa, ale trzeba pamiętać o zakupie dodatkowej naszywki. Można o nią zapytać naszą sensei.

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja. Tkaniny z których szyte są karategi, zwłaszcza te ze 100% bawełny, mocno się kurczą. Dlatego jeśli otrzymane karategi jest za duże – spokojnie, wypierz je kilka razy.Wyrosłeś z kimona?

Jeśli masz nieużywane karategi, pas lub inny karatecki sprzęt któremu przyda się nowy właściciel wystaw go na Facebooku w Grupie Karate Lądek i Stronie lub na OLX i daj nam znać. Chętnie pomożemy udostępniając ogłoszenie na naszym fanpague.Stopnie w karate kyokushin

Mamy dwa rodzaje stopni – junior oraz senior. Stopnie junior obowiązują do 14 roku życia. Jak mają się stopnie do siebie prezentuje ilustracja poniżej. Po pozytywnym przejściu pierwszego egzaminu młodszy adept otrzymuje stopień 10.1 kuy a starszy stopień 10 kyu. W naszym klubie egzaminy są przeprowadzane dwa razy do roku (zwykle w styczniu i czerwcu).
Stopnie karate kyokushinJak przyszyć pagon?

Pagony obszywamy wokół pasa. Po prawidłowym zawiązaniu pasa pagony znajdują się po prawej stronie.
pagony pas karate kyokushinWymagania egzaminacyjne
Wymagania egzaminacyjne dla dzieci do lat czternastu.

Wymagania egzaminacyjne junior

Wymagania egzaminacyjne dla młodzieży i dorosłych.

Wymagania egzaminacyjne seniorCiekawe linki przydatne przed egzaminem:

www.memrise.com
www.karatetest.net
www.dojo-shin-hara.com
kata the-martial-way.com
www.astkarate.fr
www.karate-jutsu.org
Mas Oyama’s Classic KaratePrzysięga DOJO

Podstawowy kodeks każdego karateki, nakreśla główne cele etyczne tej sztuki walki. Karate nie służy szerzeniu brutalności i agresji. Jest ono metodą osiągania wewnętrznej harmonii przejawiającej się w stabilności psychicznej, pewności siebie i spokoju.

Przysięga DOJOKsiążki o Kyokushin:

Link