Kolejny start i kolejne sukcesy – tym razem w Grodzisku

27 maja w Grodzisku Wielkopolskim wystartowało 9 zawodników z LKKK. Przywieźli 6 złotych krążków, 3 srebrne i 1 brązowy. Drużynowo Lądecki Klub Karate uplasował się na trzecim miejscu, tuż za Zieloną Górą oraz Lesznem. W turnieju wystartowało 12 klubów.

• III miejsce – Szmidt Przemysław kumite juniorów młodszych -60kg

Fenomenalnie walczył Szymon Sobolewski, który wszystkie swoje walki zakończył przed czasem. Wraz z Szymonem Milke odebrali dodatkowe nagrody dla najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych. Troszkę szczęścia zabrakło Emilce Romanowskiej, która przegrała walkę o 3 miejsce (młodziczka -45kg).

W finałach konkurencji kata Kinga Nycek poprawiła swoją lokatę aż o cztery pozycje, co dało jej 2 miejsce. O jedną pozycję poprawiła się Oliwia Żurak, co ostatecznie dało 5 miejsce. Na 5 miejscu ukończyła swoją konkurencję kata też Iza Targosz. Do finału (kata chłopców do 9 lat) z trzecią i czwartą lokatą dostali się Bruno Bożek i Wojtek Targosz, ale ostatecznie zajęli miejsca poza podium.

W startach zawodnicy wspierani byli przez Andrzeja Milke oraz sensei Barbarę Kopczyk. W roli sędziego klub reprezentowała sensei Monika.

Udział zawodników w turnieju dofinansował LKKK.