Historia Klubu

Pierwsza sekcja karate kyokushin w Lądku Zdroju powstała przy MGOK w 1986 roku. Założyła ją Barbara KOPCZYK, posiadająca wówczas stopień 4 kyu (aktualnie stopień mistrzowski 4 dan), która wcześniej przez kilka lat w Krakowie zgłębiała tajniki Karate pod okiem samego mistrza, twórcy Polskiego Kyokushin, Shihan Andrzeja DREWNIAK (aktualnie 8 dan).
Przez kilka następnych lat lądeccy karatecy działali pod patronatem Ząbkowickiego Klubu Kyokushin.

W 1999 roku założyli Lądecki Klub Kyokushin Karate. LKKK jest członkiem Polskiego Związku Karate. Dwa razy w roku dla ćwiczących organizowane są egzaminy na stopnie kyu, które przeprowadza Shihan Andrzej Drewniak. Członkowie klubu mają również możliwości oglądania wielkich imprez typu Mistrzostwa Europy, na które organizowane były grupowe wyjazdy. Karatecy zrzeszeni w Lądeckim Klubie uczestniczą również w obozach, które organizuje bezpośrednio klub lub inne ośrodki Kyokushin w Polsce. Startują również w zawodach (głównie okręgowych), gdzie odnosili już sukcesy, zajmując 2-3 miejsca zarówno w kumite, jak i w kata.

Lądecki Ośrodek Kyokushin może się również poszczycić faktem, że przyczynił się do rozwoju Kyokushin w Czechach. Szef Czeskiej Organizacji Kyokushin – Jiri Potys (aktualnie 2 dan) właśnie w Lądku Zdroju stawiał pierwsze kroki na drodze Kyokushin. W ostatnim czasie Lądecki Klub nawiązał współpracę z Sensei Janem Hyżak (2 dan), obecnie zamieszkałym w Niemczech, kiedyś zawodnikiem Rudy Śl. Dzięki częstym przyjazdom do Lądka Sensei Hyżak uczestniczy w treningach, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.