Wielka Zbiórka Książek dla małych i dużych pacjentów.

Karatecy oprócz zdobywania medali mogą się pochwalić innymi osiągnięciami. W maju klub ogłosił „wielkie wiosenne odkurzanie półek książkowych” i tym samym przyłączył się do akcji fundacji Zaczytani.org. Wielka Zbiórka Książek odbyła się w obu sekcjach – w Lądku Zdroju i Stroniu Śląskim.

Misją Fundacji Zaczytani.org jest wsparcie dzieci, młodzieży oraz dorosłych przebywających w szpitalach oraz promowanie czytelnictwa. Celem akcji była zbiórka książek i bajek w dobrym stanie, takich które można ofiarować bliskiemu (dziecku lub dorosłemu) podczas pobytu w szpitalu. Zebrane książki fundacja przekaże do placówek medycznych w całej Polsce, gdzie tworzone są Zaczytane Biblioteki, z których każdy mały i duży pacjent może zabrać książki do domu.

W LKKK zbiórka trwała do 19 maja. W rezultacie udało się zgromadzić dokładnie 106 książek. Wśród nich znalazły się książki z serii „Harry Potter”, „Magiczne drzewo”, lektury szkolne, dzieła Stephena Kinga oraz cała masa bajek i bajeczek dla najmłodszych. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

Więcej o samej akcji można przeczytać tu.